Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mostek spojující střed města s kolonií zahrádek je uzavřen

Pardubice - Přístup do rozsáhlé zahrádkářské kolonie nedaleko soutoku Chrudimky a Labe se s příchodem podzimu zkomplikoval. Komunikaci vedoucí ze středu města kolem areálu pekáren totiž přerušily rekonstrukce mostku a práce v ulici Mezi Mosty, které souvisí s projektem dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná.

22.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Fiala

Chodci, cyklisté a pochopitelně motoristé, kteří tuto trasu často využívali, se tudy nyní do kolonie či dále Na Drážku a sídliště Dubina nedostanou. Omezení v různém rozsahu potrvají až do jarních měsíců.

Na Vánoce průchozí

Především majitelům zahrádek Na Ležánkách se v těchto dnech ztížila cesta k jejich pozemkům. „Prosíme všechny, kterých se tyto uzavírky dotknou, o nezbytnou míru trpělivosti. Určitě jim na čas zkomplikují život, ale kvůli bezpečnosti jejich i stavbařů to nebylo možno řešit jinak,“ říká náměstek primátora Alexandr Krejčíř. Stezka pro pěší byla kvůli pokračujícímu projektu Labe - Loučná uzavřena v polovině října, kdy mostek začala rozebírat stavební technika. Stezka pro pěší v ulici Mezi Mosty přitom sloužila pokud možno co nejdéle. „Měla být uzavřena již koncem září, s firmou, která stavbu provádí, jsme se dohodli na posunutí uzavírky na nejzazší možný termín,“ říká vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. „Stezka zůstane uzavřena do 15. prosince. Přes Vánoce a až do 6. ledna bude chodcům k dispozici, ale mezi 7. lednem a 15. dubnem 2009 je třeba ji ještě uzavřít,“ dodává Vladimír Bakajsa. Uzavírka stezky je pode něj ve směru od Bělobranského mostu avizována dopravním značkami, ve směru od parku budou informační tabule o době uzavírky a o zprůchodnění stezky rozmístěny v nejbližší době.

Zároveň s projektem Labe – Loučná, který je součástí protipovodňových opatření, město rekonstruuje most v ulici Na Ležánkách. Ulice je tak kvůli opravám mostu neprůjezdná. První práce zde začaly na počátku října a hotovy by měly být do 30. května 2009.

Zahrádkáři se mohou vozem vydat do své kolonie z druhé strany, tedy z Husovy ulice, kde již několik let stojí opravený most přes kanál Haldu.

Rekonstrukce mostu, jejíž součástí je i přeložení plynového vedení, přijde na více než 8 milionů korun z rozpočtu Pardubic. Naopak projekt Labe – Loučná získal podporu Evropské unie. Dobudování kanalizační soustavy v Pardubicích a okolních obcích si vyžádá přes 800 milionů korun, EU je z fondu soudržnosti podpoří 12,5 milionem euro. Práce na rozsáhlé kanalizační soustavě odstartovaly vloni v létě, dokončeny budou v roce 2010.

Autor: Petr Doubrava

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení