Nákupní centrum AFI Palác dočasně zakázalo vjezd motocyklů do svého podzemního parkoviště, což vyvolalo negativní ohlasy některých motorkářů.

„Nevím, proč tam nemůžu parkovat"

„Jsem zákazníkem AFI Paláce. Jezdím tam nakupovat, rád si zajdu do kina, platím parkovné. Mrzí mě proto, že mě s mým skútrem o objemu 50 ccm nepustili ani na zdejší parkoviště a okolí. Nerozumím tomu  a nenapadá mě jediný racionální důvod, proč nesmí motocyklisté parkovat v podzemním parkovišti. V takovémto případě je provozovatel AFI Paláce povinen zajistit alespoň alternativní řešení. Nikde v okolí vhodné parkoviště pro motorkáře bohužel není," konstatoval jeden z pardubických motorkářů.

Návštěvníci byli vystaveni rizikům

„Od otevření AFI Paláce jsme opakovaně čelili bezpečnostním a provozním problémům s některými motocyklisty v našem podzemním parkovišti. Řada motocyklistů objížděla závory bez toho, aby snížila rychlost a za parkování zaplatila. Návštěvníci byli vystaveni bezpečnostním rizikům. Proto jsme vjezd motocyklistů do podzemního parkoviště dočasně zakázali," vysvětlila marketingová manažerka AFI Paláce Zuzana Kubíčková.

Byl zákaz vjezdu jediným řešením?

„Otázkou zůstává, zda byl zákaz vjezdu jediným řešením. Nebo šlo jen o nejjednodušší možnost, jak se vypořádat s touto situací. Jestliže je závora natolik krátká, že mají motorkáři možnost vjet do podzemí a do prostor parkoviště, aniž by zpomalili, možná by bylo na místě i jiné východisko z takovéto situace… Nemuseli by na to doplácet poctiví motorkáři, kteří si chtějí nakoupit v obchodním centru a platí řádně parkovací poplatek," prozradil Deníku pardubický motorkář, který chtěl zůstat v anonymitě.

„V současné době intenzivně pracujeme na opatřeních, která umožní platícím motocyklistům v AFI Paláci bez problémů zaparkovat. Omlouváme se zákazníkům, kteří přijedou na motocyklu, za dočasnou komplikaci jejich parkování," dodala Zuzana Kubíčková.

Markéta Markovicsová