První zápas byl plný adrenalinu, Mustangové ovšem trpělivou hrou postupně zvyšovali skóre a nenechali se ani zaskočit zvýšenou tvrdostí soupeře.

Odveta na ledě olomouckých Kohoutů se odehrála v nezvyklých brzkých hodinách (již od sedmi hodin), průběh zápasu byl oproti sobotnímu duelu jednoznačnější. Pardubice již v sedmé minutě vedly 2:0 a v první minutě druhé třetiny za stavu 4:0 bylo téměř rozhodnuto.

Michal Tereska, trenér: „Klukům za tento víkend není co vytknout, drželi se domluvené strategie a moc dobře si uvědomovali důležitosti tohoto dvojzápasu. Samozřejmě pár drobných chyb se vždy najde, ale soupeř jich nevyužil a i díky gólmanovi Petrovi Bočkovi jsme obdrželi pouze jeden gól. Jsem rovněž rád, že jak doma tak i venku se podařilo do hry zapojit všechny Mustangy a opět atmosféra našich fans je v celé lize ojedinělá a potvrzují toto každý zápas.“

Výsledky 7. kolo: Pardubice Olomouc 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 11. Kubeš, 25. Kubeš (Hering, Motyčka), 35. Kořínek (Kubeš), 37. Kubeš (Doležal).

8. kolo: Olomouc Pardubice 1:7 (0:3, 1:3, 0:1).
Branky a nahrávky: 23. Stašák (Večeřek, Korman) 5. Hering (Kubeš), 7. Michalec, 10. Hering (Michalec), 16. Hering (Kubeš), 25. Hering (Kvoch), 25. Michalec (Buhr), 43. Doležal (Kubeš, Hering).