„Přestože pondělky bývají pro tyto kulturní instituce zavíracím dnem, rozhodli jsme se otevřít tentokrát výjimečně už v pondělí 11. května, samozřejmě za dodržení patřičných hygienických opatření,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek. Otevřou se stálé expozice i nové výstavy. Na Zámku Pardubice jsou nově k vidění historické Parforsní hony na fotografiích v parkánu a taktéž na zámku, ale v prostorách Východočeské galerie, výstava Starý psi, která se věnuje pětici autorů spjatých s Pardubicemi, přibližuje jejich životní cesty a dílo.

Ve Východočeském muzeu - v zámeckém paláci, který stále prochází rekonstrukcí, můžete od pondělí vidět expozice historie Příběh města a archeologie Proti proudu času a zúčastnit se můžete venkovní prohlídky Od hradu k zámku.

Východočeská galerie v Pardubicích nabízí na zámku již zmiňovanou výstavu Starý psi a krajinomalby ze svých sbírek. V Domě U Jonáše na Pernštýnském náměstí můžete navštívit výstavy Fenomén Kuňka, architektonický cyklus Pietní území Ležáky a Domov můj - svědectví portrétu. Jde o fotografie lidických a ležáckých pamětníků od Martina Homoly.