„Stavba úseku dálnice D35 Časy – Ostrov pokračuje i v zimním období. Začali jsme s výstavbou středové kanalizace tak, abychom byli připraveni na hlavní stavební sezónu, která začne hned, jak klimatické podmínky dovolí,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Pardubického kraje na svém twitterovém účtu.

close Mapa úseku Časy- Ostrov na dálnici D35. info Zdroj: ŘSD Pardubického kraje zoom_in Mapa úseku Časy- Ostrov na dálnici D35.

Slavnostní zahájení stavby se uskutečnilo 4. prosince 2018. Kvůli složitému majetkoprávnímu vypořádání během přípravy se začátek stavby rozbíhal pomalu. V březnu minulého roku probíhaly v úseku především stavby na mostních objektech. Přidruženou součástí této stavby je budoucí Středisko správy a údržby dálnic (SSÚD) u Ostrova, které bude bezprostředně spojeno s policejní stanicí dálniční policie.

V červenci 2021 byla také zprovozněna silnice mezi obcemi Platěnice a Dolní Roveň, která se nachází pod dálnicí. V říjnu byl zprovozněn nadjezd mezi Uherskem a Čeradicemi. Cena stavby je dle ŘSD 3 231 976 234 korun. Dokončena by měla být v druhé polovině roku 2022.