Co mají v Pardubicích společného golf a koně? Odpověď je jednoduchá. Místo. Na vyhlášeném dostihovém závodišti se již totiž golf od loňského roku zabydlel a tuto sobotu se zde dokonce uskuteční velký golfový turnaj. Klání s holemi a míčky je i koňařsky zaměřeno - nese totiž název Po stopách Velké pardubické.

Stovka přihlášek

Nadcházející víkend bude Dostihové závodiště v Pardubicích patřit nejen koním. V sobotu se po kurzu Velké pardubické vydají golfisté z celé republiky. Nepůjde zcela o premiéru, ta se konala již vloni na podzim, ale za špatného počasí, které se i tak zúčastnily čtyři desítky hráčů. Tentokrát by mělo být počasí příznivější a také účast podstatně větší. „Zatím je přihlášena stovka zájemců,“ říká ředitel závodiště Jiří Kunát, jehož cílem je, aby se dostihový areál stal zároveň příměstskou rekreační zónou s všestranným využitím. A golf mu do jeho záměrů zapadá. „Golf se nám s koňmi nekříží. Je to golfový turnaj, který jde po trase Velké pardubické a pro nás to neznamená žádné větší terénní úpravy. Nemusíme ani dělat důlky do dráhy,“ upozorňuje na rozdíl od běžného golfu, kde míčky musí skončit v jamce. V tomto případě jamku nahrazují praporky. Sobotní golfový turnaj totiž využívá daných přírodních podmínek a není vázán na perfektně střižený pažit. Tráva se vyseká pouze v bezprostředním okolí tyče.

Propagace areálu

„Jsme rádi, že se Velká pardubická zviditelní i touto cestou, kdy se do našeho areálu a do dráhy dostanou hráči golfu. Je to tak další skupina lidí, která má možnost se seznámit s nádherným areálem závodiště,“ říká jeho ředitel.

Nápad uspořádat turnaje v golfu podle Jiřího Kunáta vyplynul z dané situace. Od loňska totiž na dostihovém závodišti funguje driving range v areálu u Hadího příkopu. Odpaliště má otevřeno téměř každé odpoledne a zájemci o golf mají možnost domluvit si i dohled trenéra. Odtud pak již nebylo daleko k myšlence uspořádat rovnou celý turnaj a využít kurzu a překážek slavného dostihu.

O víkendu na závodišti nezůstane navíc jen u golfu, v sobotu se zde od rána koná veteránská motoristická burza spojená s výstavou historických aut a motocyklů, v neděli je připraven veřejný trénink pro jezdce parkuru a všestrannosti.