Tam, kde se obvykle prohání plnokrevní koně, je nyní možné si ve vymezené době zalyžovat. Záleží hlavně na sněhových podmínkách.
„Máme zájem, aby závodiště žilo po celý rok a aby bylo oázou odpočinku a klidu pro lidi z Pardubic a okolí. I tuto zimu proto bude možné si na našem závodišti zalyžovat na běžkách,“ řekl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku Pardubice. Běžkaři se na pardubickém závodišti proháněli poprvé před rokem a sněhové podmínky jim tuto zábavu umožnily na zhruba měsíc. Za tu dobu využilo tuto novinku několik stovek lidí, vesměs s příznivými referencemi.

„Ohlasy lyžařů svědčily jasně o tom, že to byla vítaná věc. Proto v ní chceme určitě dál pokračovat, jakmile budou příznivé sněhové podmínky,“ sdělil Jiří Kunát.

Zájemci o běžkaření budou moci znovu využívat ovál dostihové dráhy. Jeho délka podél bariéry činí 2200 metrů. Vstup je zdarma. „Bude přístupný vždy po dvanácté hodině, protože dopoledne na dráze trénují koně. Mohou se na ní ale objevit i odpoledne. Proto je nutné dávat pozor. Lyžovat bude možné až do setmění,“ dodal Jiří Kunát.

„Budeme samozřejmě rádi, když bude závodiště hojně využíváno i pro zimní sportování, pokud budou příznivé sněhové podmínky,“ uzavřel.