Z nadjezdu
u pardubické chemičky Paramo řidiči v následujících měsících neodbočí směrem na sídliště Dukla ani k závodišti. Další fáze oprav začíná už zítra a potrvá až do konce letních prázdnin.


„Řidiče od července čekají dvě podstatné změny. Do konce srpna bude kvůli přeložce inženýrských sítí zcela uzavřena rampa mezi silnicemi I/37 a I/2. Během prázdnin tedy nebude možno ani od Chrudimi, ani od nádraží odbočit na Duklu či k závodišti. Oproti původnímu plánu ale u Trojice vybudujeme novou spojku, díky níž bude možno
ze směru od Chrudimi opět odbočit do centra města, tedy k nádraží," popsal změny Stanislav Král 
z úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic ČR.

OBJÍZDNÉ TRASY PRO AUTA I NÁKLAĎÁKY

Objízdná trasa bude pro osobní automobily vedena do centra města přes Dražkovický nadjezd a do Přelouče se pojede přes Staré Jesenčany, Třebosice, Dubany a Starý Mateřov.

Nákladní vozidla by měla být odkloněna na objízdnou trasu, která vede až na křižovatku do Nového Dvora 
u Heřmanova Městce, odtud na Chrudim a dál na Pardubice a Hradec Králové. Starosta Starého Mateřova Pavel Sehnoutek se obává, že na kruhovém objezdu na silnici ze Starých Čívic do Rozhovic nákladní auta využijí příležitosti a i přes zákaz odbočí do Starého Mateřova a přes vesnice se dostanou až k silnici I/37.

„Už jsem požádal policii o zvýšený dohled," uvedl Pavel Sehnoutek.

POKRAČUJE STAVBA KRUHOVÉ KŘIŽOVATKY

Během prázdnin budou pokračovat také práce na stavbě kruhové křižovatky a rozšiřování komunikace na nadjezdu Paramo. Podle předpokladu silničářů by měly trvat do druhé poloviny příštího roku.

„Je to ještě dlouhá doba, ale stavba je složitá a pro dopravu ve městě velmi důležitá. Proto bych rád řidiče poprosil o pochopení a trpělivost. Po dokončení by se měla v této části města výrazně zlepšit dopravní situace, i průjezd od dálničního přivaděče dál na Chrudim by měl být rychlejší," řekl náměstek pardubického primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek (ČSSD).

Během rozsáhlé akce financované ze státního rozpočtu nahradí dosavadní semafory na silnici I/37 u Parama kruhová křižovatka o průměru 40 metrů.

Nadjezd nad železniční tratí Praha – Česká Třebová a Pardubice – Hradec Králové bude v délce jednoho kilometru rozšířen o další dva jízdní pruhy a přibude zde stezka pro pěší a cyklisty.
Současná dopravní opatření potrvají do konce prázdnin.

„Od září bude již alespoň z části fungovat kruhový objezd u závodiště. Koncem letošního roku chceme dopravu převést na nově vybudovanou část komunikace a původní komunikaci I/37 zcela uzavřít," řekl Stanislav Král s tím, že kruhový objezd bude dál fungovat v režimu stavby.

PO PROVIZORNÍM MOSTĚ DO KONCE DUBNA 2017

Provizorní most nad hradeckou tratí bude v provozu do konce dubna 2017, kdy dojde k zprovoznění nově budovaného mostu a otevření nájezdové rampy 
u Lidlu.

Kvůli budování mostu přes vlakovou trať musel být v minulých týdnech dokonce na dvě noci uzavřen železniční koridor mezi Prahou a Pardubicemi. Postavit most přes koridor je technologicky náročná operace.

„Využili jsme na to jeden z největších jeřábů, které jsou v České republice k dispozici," podotkl projektový manažer společnosti M-Silnice Petr Urválek.