Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Dušičky bude otevřeno také pardubické krematorium

Pardubice - Lidé, kteří dnes na pardubickém hřbitově zapálí svíčky za své blízké, zde mohou využít i Dne otevřených dveří

29.10.2011
SDÍLEJ:

Pardubické krematorium - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

U příležitosti Památky zesnulých bude pardubické krematorium dnes opět zpřístupněno široké veřejnosti.

Otevřeno dopoledne i odpoledne

„Prohlídky této jedinečné kulturní památky se budou konat v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Návštěvníci si mohou prohlédnout malou a velkou obřadní síň i současné kremační technologie. Velká obřadní síň pak nabídne zajímavou projekci významných pardubických osobností. Všem návštěvníkům bude po celý den v prostorách krematoria k dispozici rovněž odborný průvodce,” sdělila našemu Deníku tisková mluvčí Služeb města Pardubic Světlana Pozníková.

Akciová společnost Služby města Pardubic, která provozuje centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy v regionu, se na Památku zesnulých pečlivě připravuje. V minulých i těchto dnech provádí intenzivní úklid všech prostranství a již tradičně se počítá s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. „Až do 2. listopadu bude hřbitov zpřístupněn od 7 do 20 hodin,” upřesnila Pozníková.

Služby města ve spolupráci s městskou policií, tak jako každý rok, připravují na celé „dušičkové” období bezpečnostní opatření, která pomohou udržovat pořádek na hřbitovech i jeho okolí.

Dávejte si pozor 
na svoje věci!

V souvislosti s tím upozorňují Služby města Pardubic i městská policie návštěvníky, aby byli velice obezřetní a svoje věci neodkládali, měli je pod neustálým dohledem a hlavně nedávali svým důvěřivým chováním impuls k případným krádežím mnohých nenechavců.

„Kromě pečlivé přípravy na čas Památky zesnulých se Služby města Pardubic snaží vycházet vstříc požadavkům svých zákazníků a v letošním roce realizují na centrálním hřbitově výstavbu nového kolumbária se 192 schránkami na uložení uren. Dále se zde koná rekonstrukce vsypové loučky. Úpravy, které se zde provádějí, povedou v budoucnu k jejímu většímu využití,” dodala Světlana Pozníková.

Památka zesnulých neboli lidově řečeno Dušičky se slaví již od desátého století a v zemích s křesťanskou tradicí je zvykem během tohoto dne nebo období navštívit hřbitov a rodinný hrob, rozsvítit na něm svíčky, položit květiny a zavzpomínat.

Tímto pietním aktem dáváme svým blízkým, kteří nás navždy opustili, najevo, že na ně neustále myslíme a vážíme si všeho dobrého, co pro nás během svého života vykonali.

Autor: Jan Šafář

29.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení