Až půjdou fanoušci v pátek večer na hokejový zápas se Spartou, budou už mířit do pardubické Tipsport areny.

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice podepsal smlouvu s největší českou sázkovou kanceláří Tipsport víceletý kontrakt o vzájemné spolupráci.

„Dobře víme, že aréna v Pardubicích je nejnavštěvovanější halou v republice," zdůvodnil výběr haly vedoucí oddělení PR a sponzoringu Tipsportu Lubomír Ježek.

Změna názvu by měla být kompletně dořešena do konce ledna. Ovšem to největší logo nad hlavním vchodem do arény se patrně bude řešit delší dobu.

„Logo se převáží z Liberce a vzhledem k jejím rozměrům to budeme muset řešit přes stavební povolení. Aréna stojí v ochranném pásmu pardubického zámku, takže budeme muset získat i povolení památkářů," uvedl za provozovatele arény předseda představenstva Rozvojového fondu Pardubice Jiří Komárek.

Největší mimo Prahu

V Tipsport areně se ročně uskuteční asi sto událostí, nejvýznamnějším nájemcem haly je právě hokejový klub. „Je pro nás důležité, že jsme sehnali partnera na dlouhodobou spolupráci," podotkl generální manažer pardubických hokejistů Ondřej Šebek.

Tipsport arena je největší mimopražskou halou v republice. V letech 2001 a 2007 se dočkala dvou rozsáhlých rekonstrukcí, po nichž činí její kapacita pro hokejová utkání 10 194 míst. Některé své zápasy hrají v aréně i basketbalisté, koná se tam i mnoho kulturních a společenských akcí.

Tým dostal pokutu

Klub při té příležitosti navíc oznámil, že uzavřel nové dlouhodobé smlouvy s Janem Starým, Lukášem Nahodilem a Tomášem Kautem. „ Chceme na těchto hráčích do budoucna stavět," ubezpečil sportovní manažer Dušan Salfický.

Na přetřes padlo ale i jedno méně slavnostní téma. Hráčská kabina dostala kvůli posledním dvěma nepovedeným utkáním od vedení pokutu 100 tisíc korun. „Po domluvě s hráči bude tato částka použita na úhradu nákladů spojených s výjezdy Dynamo FANS na venkovní zápasy. Velmi si vážíme podpory našich příznivců, proto jsme se rozhodli uvedenou částku věnovat našim fanouškům," komentoval využití peněz generální manažer klubu Ondřej Šebek.