Česká pošta hodlá zrušit do konce roku několik desítek svých poboček. Kompletní seznam zatím její vedení tají, podle dostupných informací se má likvidace týkat především poboček v malých obcích, obsluhovaných jedním zaměstatncem a málo vytížených.

Na Holicku funguje celkem šest poštovních poboček, které spadají pod poštu v Holicích. „Jedná se o pobočky v Horním Jelení, Dolní Rovni, Dolních Ředicích, Býšti, Vysokém Chvojně a Uhersku,“ řekla vedoucí holické pošty Marie Fléglová a upřesnila, že právě posledně dvě jmenované pobočky obstarává pouze jeden zaměstnanec. „U nás se ale žádná pracoviště rušit nebudou,“ dodala vzápětí s neotřesitelnou jistotou.

Ačkoli uherská i chvojnovská pobočka patří mezi malé a ne tolik využívané, zrušení jim zřejmě nehrozí. Podle nejmenovanného, dobře informovaného zdroje, se totiž na seznamu rušených poboček ani jedna nenachází. Na druhou stranu však nemusí být onen seznam, podle stejného zdroje, seznamem jediným. Skutečnost tak vyjde najevo teprve po oficiálním vyhlášení, které Česká pošta slíbila v nejbližších dnech.

(Lukáš Peška)