Silnice, po nichž vede trasa sobotního Pardubického vinařského půlmaratonu, se zavírají v devět hodin ráno a uzávěra končí o šest hodin později – tedy v patnáct hodin. „S regulací dopravy samozřejmě pomohou policisté. Nikdy v předchozím ročníku jsme ale žádné závažné problémy v souvislosti s maratonem řešit nemuseli,“ ubezpečil mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Objízdné trasy jsou dvě. Směr sever – jih povede přes sídliště Dukla. Směr z východu na západ půjde přes rychlodráhu. Jednotlivá místa a křižovatky budou hlídat policisté. Zvláštní režim bude platit pro třídu Míru. Ta se uzavírá již v pět hodin ráno a otevřena bude až v sedm večer. Od devíti do patnácti hodin bude střed města nepřístupný i pro městskou hromadnou dopravu – ale nejen centrum.

Vozy dopravního podniku v této době nebudou obsluhovat zastávky Třída Míru, U Grandu, Sukova, Nám. Republiky, Karla IV., Výzkumný ústav, Ul. Svobody, S. K. Neumanna, Židov točna, Bezdíčkova, Holubova, Sakařova, Husova, Na Haldě, Na Bukovině, Zlatá štika, Krajský úřad, U Kapitána, Na Okrouhlíku a U Kostelíčka ve směru do Pardubiček.

Více o změnách v hromadné dopravě se dočtete ZDE.

Trasa půlmaratonu
Trasa Vinařského půlmaratonu a uzavírky v Pardubicích