Zloba aktivistů totiž směřuje především na něj, ačkoliv náměstek vlastně jen plní vůli většiny pardubických zastupitelů.
Šanci na zlepšení moc nemá, což sám dobře ví. „Kompromis už pro aktivisty asi bude málo. Chtějí stažení celého projektu,“ pravil v rozhovoru pro Deník František Brendl.

Aktivisté vyzvali lidi, aby vám posílali protestní e-maily. Jakou to má odezvu?
Určitou odezvu to má. Za posledních 14 dní mi přišlo asi 30 až 40 e-mailů. Ovšem zhruba osmdesát procent z nich bylo podle stejného mustru. Zbytek byl osobní, ale většinou se jednalo o seriózní názory. Jen v několika málo e-mailech se objevil nevybíravý slovník.

Být garantem revitalizace parku je tedy asi docela nevděčná úloha, že?
Je to náročné na psychiku. Potěšilo mě ovšem, že se najdou i lidi, kteří mě povzbuzují, že se konečně začalo s parkem něco dělat. Musím ale upozornit, že kroky, které nyní děláme, posvětilo na lednovém zasedání pardubické zastupitelstvo.

Minulý týden začaly v Tyršových sadech pěstební úpravy. Aktivisté hovoří o tom, že kvůli nim padlo zhruba 200 stromů. Je toto číslo pravdivé?
Ano, v minulém týdnu bylo v Tyršových sadech pokáceno asi 90 procent podlimitních dřevin. Jednalo se o 197 dřevin. V těchto dnech se bude v parku především uklízet nepořádek.

Na podlimitní dřeviny není potřeba povolení, ovšem občanská sdružení protestovala, že zmizely i některé stromy, na které je povolení potřeba.
Aktivisté na nás poslali inspekci ministerstva životního prostředí. Inspekce ale jasně řekla, že je vše v pořádku a k žádnému nelegálnímu kácení nedošlo. Museli bychom být, s prominutím, padlí na hlavu, abychom začali kácet stromy, na které potřebujeme povolení ministerstva.

(dub)