Ovšem jediné, co z jejich zevnějšku připomínalo cyklistický dress kód byly helmy na hlavách. Na pardubické Třídě Míru, kde kampaň před týdnem zahájili, to vypadalo jako by se chystali spíš do tanečních, než na rozbité silnice a prašné cesty v kraji.

Bílé naškrobené košile, nažehlené kalhoty a naleštěné lakýrky se k horským kolům moc nehodily. Na sociálních sítích za to pětice kandidátů schytala notnou dávku kritiky a ironie. „Tak jste se vyfotili. Teď zase vraťte ty cizí kola do stojanu a běžte zpět ke kávičce… Na kolo se už jako kravata nenosí, nebo co? Úplně vidím, jak po tomhle selfíčku odhazujete helmy a kola v dál a pohodlně se v těch naleštěných botách a košilích usazujete do kožených sedadel v čistém autě,“ psali lidé pod Kolovratníkův post na Facebooku a Twitteru.

Onkologické centrum Multiscan
Prvenství v léčbě nádorů novou metodou

„Zklamu vás. Právě teď testujeme se spoustou místních patriotů nový pivko v Chrudimi. K tomu auto fakt nepatří,“ reagoval lídr kandidátky. Tím si ale naběhl ještě víc. „Rychlostní průměr na 13 kilometrech Pardubice – Chrudim blízko 60 km/hod. Mě se to zdá na kole dost dobré. Možná budou jako tým startovat za ČR na MS v časovce družstev,“ neodpustil si jeden z diskutujících.