Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na konferenci Média a jak jim /ne/ rozumíme míří i Moravec

Pardubice - V Administrativním centru Vinice se dnes uzavře projekt Mediální výchova na gymnáziích

3.10.2011
SDÍLEJ:

Václav Moravec.Foto: DENÍK/Tomáš Škoda

Závěrečnou konferencí Média a jak jim (ne)rozumíme se dnes od 9:30 hodin uzavře v pardubickém Administrativním centru Vinice projekt Mediální výchova na gymnáziích.

Akci připravila a realizuje od října 2009 na území Pardubického kraje Koalice nevládek Pardubicka.

Studenti gymnázií z tohoto kraje se už po dva roky učí lépe chápat význam a roli médií ve společnosti i rozvíjet schopnost kritického myšlení. V programu konference je představení učebních hodin mediální výchovy na partnerských gymnáziích projektu samotnými studenty a pedagogy.

Besedovat se studenty přijede i moderátor politických diskuzí Václav Moravec.
„Zhodnotíme dosavadní zkušenosti s výukou mediální výchovy, představíme a vyučujícím předáme Příručku dobré praxe, která je posledním dílem metodického materiálu Media Set, který jsme pro podporu výuky vydali už loni,“ říká Dana Krouželová, která osobně výuku na mnoha školách představila.

„Jsem zvědavá na názory a zkušenosti vyučujících, kteří přijedou i se svými studenty, abychom se vzájemně obohatili,“ dodává. Ředitel partnerského gymnázia ve Svitavách Milan Báča tvrdí: „Studenti se do výuky aktivně zapojují, téma médií je pro ně atraktivní.“ Do projektu se dosud zapojilo na 700 studentů gymnázií. „Media Set jsme předali všem 21 gymnáziím působícím v kraji a školy tak mohly s maximální pomocí výuku nastartovat,“ sděluje Hana Vaisová, manažerka projektu.

Gymnázia spolu s metodickým nástrojem získala i poradenství v oblasti zavádění mediální výchovy včetně ukázkových hodin.
Na konferenci vystoupí garant projektu Radek Mezuláník, člen Rady České televize, a to s příspěvkem Co jsou nová média a jakou roli hrají (mohou hrát) v oblasti mediální výchovy.

Bude se zabývat otázkou, nakolik je třeba je brát při výuce mediální výchovy v úvahu, proč jsou důležitá a jak mohou posunout mediální realitu. Václav Formánek, učitel mediální výchovy, představí projekt Média pro rozvojové tisíciletí a shrne svoje zkušenosti s vedením mediálních kurzů na třech školách v tuzemsku.

Václav Moravec, moderátor politických diskuzí České televize, pojme své vystoupení na téma Proč je důležitá politická diskuze a jak jí porozumět. Odpoledne jej vystřídá moderátor Českého rozhlasu 2 Jan Rosák s tématem Proměna zábavných pořadů v průběhu 20 let a pohled na jejich současný formát.

Mediálními partnery konference jsou Český rozhlas Pardubice a Deník.

3.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení