Areál hornojelenského koupaliště hostil v pátek odpoledne Dětský den s pražskou policií, který uspořádala ve spolupráci s Dětským domovem Sázava městská policie z prvního pražského obvodu.

„Touto akcí se snažíme přiblížit policii lidem, aby se nebáli ji oslovit a aby věděli, že strážníci nejsou jenom ti zlí, kteří ukládají pokuty,“ řekl našemu Deníku policejní rada a ředitel městské policie z Prahy 1 Miroslav Stejskal. Zároveň podotkl, že prací s dětmi, jíž se věnují již šest let, se také snaží oslovovat potencionální „policejní potěr“. „V loňském roce nás při náboru oslovily některé děti, které viděly naši práci na podobných akcích. Často jsou ale rozčarovány, že mohou do našich řad vstoupit až v jedenadvaceti letech, na rozdíl od státní policie, která nabírá již v osmnácti,“ řekl Stejskal.

Dětský den se koná každoročně na závěr tábora pro děti sázavského dětského domova. „Řadu let již máme tento domov pod patronací a jezdíme s dětmi na tábor. Letos jsme zavítali právě do Horního Jelení a na naši akci pokaždé zveme i děti z dané lokality,“ uvedl strážník Dalibor Matoušek.

Bohatý program nabídl dětským návštěvníkům řadu ukázek z činnosti strážníků. „Navštívili nás i kolegové z Lázní Bohdaneč. Předvedli zadržení pachatele unikajícího ve voze a zadržení s pomocí psovoda. Pražští strážnici pak demonstrovali zákrok proti agresivním pachatelům, se kterými se v terénu setkávají stále častěji, a prvky sebeobrany. Děti si zastřílely z paintballových pistolí a svezli se i na služebních motocyklech,“ řekl Matoušek.

(Lukáš Peška)