Již  v sobotu 21. prosince, vtrhnou na Malou scénu ve dvoře Jeptišky. Jedná se o novou inscenaci Východočeského divadla Pardubice, která má premiéru od 19 hodin. Muzikálovou komedii nazkoušel s pardubickými herečkami režisér Lumír Olšovský.

„Americkému dramatikovi a režisérovi Danu Gogginovi se podařilo stvořit dílo na nezvyklém půdorysu, na scénu přivádí pět jeptišek, které ke tradičnímu obrazu klášterních řeholnic mají hodně daleko. Po požití houbové polévky jejich řady markantně prořídnou. Zbylé jeptišky se musí postarat o pohřeb svých sester. Shodou okolností jim ale nevyjdou peníze a na svůj „odchod" čeká v kuchyňském mrazáku ještě pět těl…  Ani v této prekérní situaci však matka představená neztrácí elán a spolu se sestrami uspořádají benefiční představení. Řeholnice nazkouší nebývale skvělou show, díky které pobaví nejen diváky, ale i samy sebe," prozradila dramaturgyně Jana Uherová.

Smysl pro humor

V rolích energických řádových sester s velkým smyslem pro humor a sebeironii se představí Jindra Janoušková, Petra Janečková, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Petra Tenorová.
„Muzikál Jeptišky kromě zpěvu a tance nabídne především bezuzdnou legraci, humor neboli srandu, a to kolikrát v tom nejbizarnějším balení," vysvětlil režisér Lumír Olšovský.

„Když se podaří, aby si každá z naší pětice přivlastnila svoji figuru, strhne se mezi nimi konkurenční boj o přízeň diváků, který v ideálním případě skončí nerozhodně, a diváci z Jeptišek odejdou s příjemným pocitem, že jim prodloužily život," dodal režisér, který s pardubickým divadlem spolupracoval již rovněž na komedii S cizí dámou v cizím pokoji.

Zase klášter

Po nedávné premiéře středověké detektivky Jméno růže, ve které františkán Vilém z Baskervillu vyšetřuje tajemné vraždy mnichů benediktinského řádu, jsou Jeptišky dalším titulem, který se odehrává za branami kláštera.
Tato muzikálová komedie zůstala na programu newyorského divadla Cherry Lane celých deset let a dosáhla 3672 repríz.  Autor za ni v roce 1986 obdržel Cenu newyorských divadelních kritiků v kategorii nejlepší muzikál, nejlepší scénář a nejlepší hudba.