Pečená husa, knedlík, zelí a k tomu letošní víno. Tak nejčastěji slaví milovníci dobrého jídla a pití dnešní svátek svatého Martina.

NA PEKÁČ ZA TREST

Svatomartinské hody mají symbolizovat konec podzimu a příchod zimy. Tradice ochutnávání nového vína pochází již z dob císaře Josefa II. Počátkem listopadu totiž zpravidla končívala služba vinařů u jednotlivých sedláků a na rozloučenou bylo zvykem novou úrodu ochutnat.

A husa? Ta se podle jedné legendy dostala na pekáč za trest, protože kejháním rušila bohoslužbu, podle jiné pověsti se svatý Martin před svou volbou biskupem schoval k husám, které ho kejháním prozradily. Ať už tak nebo tak, pečená husa k dnešku zkrátka patří.

„Svatomartinské menu připravujeme každý rok. Obměňujeme ho jen v detailech, například v přílohách," objasnil Tomáš Kohoutek, majitel restaurace
v centru Pardubic. Letos šéfkuchaři připraví pro hosty klasiku, která však táhne nejvíc. Husí játra pečená nebo ve formě paštiky, polévku kaldoun, pečenou husu doplněnou dvěma druhy knedlíků a zelí. „Podávat budeme svatomartinská vína z moravského vinařství," uvedl Tomáš Kohoutek, jehož restaurace je už na svatomartinské hody zcela obsazená.

NA ZDRAVÍ

Vinař Miroslav Horák z Choltic označuje svatomartinská vína za krásná, svěží a ovocná. „Když si tímto vínem přiťukneme, můžeme říci „Na zdraví". Na rozdíl od burčáku, který je potravinou, nikoliv ještě vínem, a proto si před ochutnáním přejeme „Dobrou chuť".

Ale usuzovat podle tohoto prvního vína, jak celá sezona dopadne, to nejde. Chybí mu poslední fáze zrání, během které si víno sedne a zakulatí se," sdělil Miroslav Horák. Všem, kdo si koupí svatomartinské víno domů, doporučuje vypít ho nejpozději do Vánoc.