„Desítky aktivistů vnikly neoprávněně na soukromý pozemek. Po zákonné výzvě aktivisté areál zemědělského družstva v klidu opustili, nebylo nutné použít donucovací prostředky. Jejich jednáním se dále zabýváme,“ řekla Deníku policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Červencová potyčka patnácti Romů a třech Ukrajinců si vyžádala zranění. Romové z celého Česka reagovali shromážděním v Pardubicích a neohlášeným protestním průvodem na místo incidentu.
Pardubická bitka Romů s Ukrajinci má dohru u soudu. Obvinění jsou tři účastníci

Areál, který patří Agrodružstvu Klas Křičeň, na výzvu vedení družstva opustit odmítli. Po následném příjezdu policie aktivisté uposlechli výzvy k opuštění farmy a z areálu odešli. Podle ČTK si aktivisté kolem 11:30 sedli k venkovním boudám v areálu farmy, v nichž se odchovávají mladá telata. Na sobě měli jednorázové hygienické overaly a drželi různé transparenty. Kolem 13:00 přijeli zástupci Agrodružstva Klas, kteří zavolali policii. Policie na místo vyslala pořádkovou jednotku, celkem zasahovalo kolem 20 policistů. Farmu aktivisté opustili zhruba ve 14:00.

V Ostřetíně hořelo v sobotu odpoledne auto.
U Holic hořelo auto, požár likvidovali hasiči

„Smyslem akce je upozornit na praktiky mlékárenského průmyslu, který běžně odebírá telata matkám v průběhu 30 minut až 12 hodin po porodu. Pro zvířata je to utrpení. Většina veřejnosti o tom neví,“ řekla ČTK mluvčí aktivistů. Své jméno neuvedla. Zvířata se podle aktivistů zneužívají k výrobě potravin. Nedělní akci aktivisté podle mluvčí nikomu nehlásili.

Mohlo by vás zajímat: Laserová show za 300 tisíc? Byl to propadák, nadávají Pardubáci

Zdroj: Jaroslav Černý