Cílem tohoto projektu je nabídnout studentům setkání a besedy s významnými osobnostmi různých oborů a oblastí společenského a vědeckého života u nás.
„Aktuální témata a hovory s osobnostmi doplní a zkvalitní  standardní vyučování na našem gymnáziu. Klasická výuka bude tento den zrušena a studenti se tak budou moci účastnit besed či přednášek  v každém ze dvou připravených bloků," prozradil našemu Deníku ředitel „Mozarťáku" Marek Výborný.

Letošními hosty Dne osobností jsou například ředitel programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni Karel Strachota, který představí coby režisér svůj dokument České děti, pojednávající o atmosféře konce normalizačního Československa.
Na Mozartovo gymnázium zavítá i exministr spravedlnosti a současný místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Pospíšil. Ten zde představí nový občanský zákoník, u jehož zrodu osobně stál.

Historik i vědec

Docent Filozofické fakulty Univerzity v Hradci Králové a přední český iberoamerikanista Jan Klíma se bude věnovat brazilské historii i současnosti. Akademik, člen Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského, Ondřej Votava, uvede téma „Atmosféra", a to nejen z pohledu vědce, ale i nadšeného letce na padákových kluzácích. S cestovatelem a fotografem Tomášem Kubešem zase studenti zavítají mezi Afričany.

Významná osobnost historie pardubického sportu a člen jeho Síně slávy Radovan Brož představí historii nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy. Nebudou však chybět ani další osobnosti či v neposlední řadě i absolventi zdejšího gymnázia, kteří mají současným studentům co předat. Celý program navíc doplní studentský filmový klub, který se bude věnovat tématu české žurnalistiky.