Na své si přijdou jak profesionální sportovci, tak rekreační vyznavači většiny letních sportů. Areál dostane nový tartanový ovál včetně sprinterské rovinky, který nahradí stávající škváru.

Bývalé betonové povrchy uprostřed pak vystřídá umělá tráva! Vedle nafukovací haly, kde bude i malá tribunka pro diváky, bude položena umělá tráva o rozměrech zhruba 30 krát 50 metrů. Kurty na volejbal, nohejbal či tenis jsou samozřejmostí!

Venkovní posilovna

Útočiště pro tvrdou letní přípravu zde najdou všichni sportovci. Zřízena tam totiž bude také venkovní posilovna, kde se bude posilovat hlavně vlastní vahou. Zřizovatel nezapomněl ani na nejmenší, pro které bude vybudováno velké dětské hřiště. Už kvůli tomu, že v nedaleké sokolovně je hodně oddílů, kde cvičí rodiče s dětmi.

Takzvaný „Kontrolní den“, který se v rozestavěném sportovním areálu Na Olšinkách uskutečnil v minulých dnech, odhalil i další novinky. Sportovci se mohou těšit například na sektor pro vrh koulí, skok do dálky či o tyči.

Podstatnou změnou bude také oplocení. Nedávno totiž padla nevábná betonová zeď, která kolem areálu stála mnoho let. Součástí nové stavby, kterou firma, co ji realizuje, považuje za jednu z největších akcí ve své historii, budou také dva nové vstupy do areálu včetně vrátnice. Pro širokou veřejnost by měl areál začít fungovat v říjnu.