Vinný festival se stal už tradicí a přilákal mnohé především na ochutnávku kvalitního vína, piva, ale i na doprovodný program spojený s poslechem hudby. Prvních 2000 návštěvníků obdrželo degustační skleničku, která jim po celou dobu sloužila jako pomocník v posuzování a určování kvality jednotlivých druhů vín.

„Už to je nějaká tradice, protože loni jsme měli čtvrt století. Je tady pestrá nabídka pro lidi a je to jen na nich, kolik stánků si obejdou a odegustují,“ řekl pořadatel festivalu Karel Pobuda.

Pardubická Vypsaná FiXa křtila v pražském Braníku album Bestiálně šťastní XX
Pardubická Vypsaná FiXa křtila album v Praze. Podívejte se

Vinaři si pro návštěvníky připravili hned několik druhů vín, jež se od sebe navzájem lišila nejen v chuti, ale třeba i zbarvením či samotným stářím. „Přivezli jsme výborné víno, které tu dokonce získalo zlatou medaili,“ řekla vinařka.

Ani letos nechybělo vyhlášení jedinečného druhu v soutěži vín, po které následovala Pardubická vinařská noc doprovázená hudebními skupinami a interprety jako je Tomáš Průša Band, Julian Záhorovský, Roxette Tribute.

Noční bouřky v Pardubickém kraji.
FOTO: Noční bouřky zaměstnaly hasiče v celém kraji. Nyní vyzývají k opatrnosti

Nejen festival vína proběhl v historické části Pardubic. Sobotní den patřil NEvinnému festivalu, který doprovázeli Regent Rock a Olympic revival. „Dnes jsem tu okoštoval zatím asi pět druhů vín a mě to pořád táhne k té sladké chuti, tak uvidím,“ Deníku sdělil jeden z návštěvníků Petr Spálenský.

Celá akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a primátora Pardubic Jana Nadrchala.