Udržela se totiž na pěti procentech, stejně jako v předchozím měsíci. Počet uchazečů o zaměstnání sice mírně stoupl, ale na druhou stranu se zvýšil počet nabízených pracovních míst, a to zrhuba o osm procent.

Vysokoškoláci mají mít nejméně šancí

Nejvíce hlášených volných pracovních míst registrovali zaměstnavatelé z odvětví služeb (27,1 procent), dále z oblasti výroby dopravních prostředků a zařízení (24,6 procent). Téměř deset procent volných míst nahlásili zaměstnavatelé z odvětví elektrotechniky.
Nejvíce pracovních nabídek bylo na Pardubicku – přes dvaašedesát procent, naopak nejméně na Holicku – přes tři procenta.
Podle měsíční statistiky pardubického úřadu práce zůstalo nejvíce pracovních nabídek pro lidi se základním vzděláním, dále se středním odborným, středním odborným s maturitou a bez vzdělání.

Naopak nejméně volných pracovních míst v pardubickém okrese bylo pro vysokoškolsky vzdělané uchazeče.
„Sehnat práci nebude asi úplně jednoduché. Ale myslím si, že s vysokou školu budu mít určitě větší šanci získat místo. Konkrétně v mém oboru mi snad vysoká škola pomůže. Především, pokud bych chtěla pracovat ve veřejném sektoru,“ zhodnotila svou situaci studentka Fakulty ekonomicko–správní pardubické univerzity Ludmila Rejmanová.

Tereza Harbichová