Polským turistům nabídl své krásy i Pardubický kraj.
Na ploše deset tisíc metrů čtverečních se od čtvrtka do soboty prezentovalo pět set vystavovatelů z šedesáti zemí světa.
„Pro Destinační společnost Východní Čechy je propagace Pardubického kraje v sousedním Polsku, kde žije přes 38 milionů obyvatel, jednou z priorit. Turistům z Polska se snažíme představit naše památky, ale zároveň nabídnout alternativy v podobě aktivního odpočinku,“ uvedl Miloslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

Návštěvníci veletrhu kromě informací o cestovním ruchu ochutnali speciality jednotlivých zemí. Česká republika vyslala na ochutnávku švejkovské pivo a svíčkovou.

Prvního dne veletrhu se zúčastnila odborná veřejnost, mezi kterou panoval velký zájem právě o materiály o Pardubickém kraji.
„Někteří lidé se k našemu stánku i vraceli. Doufám, že z toho důvodu, že je Pardubický kraj opravdu zaujal a že plánovali ho v budoucnu navštívit. Pravým důvodem mohly být rovněž pardubické perníčky, které všem velmi chutnaly. Těžko říct,“ dodal s úsměvem Leoš Malina, jenž Destinační společnost Východní Čechy na polském veletrhu zastupoval.

Pavla Svítková