Horké chvilky si na úterním jednání Rady města Pardubic prožil starosta šestého městského obvodu Petr Králíček. Kvůli vzniku přípravného výboru na uspořádání referenda o odtržení Svítkova a spol. se totiž ocitl pod palbou otázek pardubických radních.

„Pozvali jsme pana starostu, aby nám vysvětlil, jaký je jeho postoj k současné situaci v šestém městském obvodu. Debatovali jsme asi dvě hodiny," uvedl náměstek pardubické primátorky Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice, SPP).


Nutno podotknout, že snaha o odtržení obvodu a nejasný postoj obvodních zastupitelů rozezlil vedení SPP i sdružení Pardubáci. V případě, že někteří zastupitelé těchto stran budou podporovat odtržení některého z městských obvodů, čeká je pravděpodobně vyhazov ze strany!
„Nemáme v programu rušení městských obvodů, chceme zachovat celistvost města. Budeme se tedy distancovat od jakéhokoliv zastupitele na jakémkoliv obvodu, který by snad podporoval odtržení některé městské části od Pardubic. Pokud budou zastupitelé za SPP hlasovat proti programu, tak budou ze sdružení vyloučeni," volil nezvykle razantní slova Martin Bílek.

Podobný postup by nejspíš volili i Pardubáci. „My máme v programu omezování obvodů, takže je nám líto, že se někteří naši členové přidali k přípravnému výboru. Nedovedu si představit, že by lidé, kteří by zvedli ruku pro odtržení obvodu, ještě s naším sdružením spolupracovali," podotkl lídr Pardubáků František Brendl.

Zajímavé ovšem je, že Petr Králíček o razantním postupu vůči „neposlušným" členům nic neví. „O vylučování členů vůbec nebyla řeč," řekl Deníku starosta šestého obvodu.