„V příštím roce by pravděpodobně měly být vypsány dotační tituly na velké investiční sportovní akce, kde máme ambice získat nějaké zdroje. Zároveň jsme dali prověřit nově připravované plánovací období pro norské a další fondy, z nichž bychom zkusili získat část zdrojů na památku,“ potvrdil primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) s tím, že pokud by se podařilo peníze získat, koalice se za projekt postaví.

Jde o velké peníze

Zatímco hnutí ANO preferuje opravu fotbalového stadionu a jeho okolí za 553 milionů korun, koaliční ODS se projekt nelíbí, je podle ní předražený. „Jedná se o velké peníze, takže nechceme, abychom v průběhu akce zjistili, že na to nemáme prostředky,“ řekl před časem náměstek primátora Jan Mazuch (ODS). Podle dalších občanských demokratů se také nejdříve musí vyřešit parkování a okolí přiléhající ke stadionu.

„Musí se to dořešit v kontextu celého území mezi Labem, Sukovou třídou a Tyršovými sady, tedy nejen stadion, ale i nábřeží Labe, parkování, dopravní řešení křižovatek na výjezdu, památeční tribuny, případně i hotel. Nelze řešit izolovaně stadion a pak mít problém s tím, jak se tam dostat,“ uvedl zastupitel Petr Klimpl (ODS).

V případě získání dotací by ale ODS projekt podpořila.

„Pokud dostaneme dodatečné zdroje, pak by se měly tyto peníze určitě nasměrovat do vybavení prvoligového stadionu,“ dodal Klimpl.

Jisté však je, že rekonstrukce bude rozdělena na etapy. Jakou z nich se přestavba zahájí a která bude muset počkat, ale vedení města zatím neví. Řešení by měli radní nalézt na svém příštím jednání, které se uskuteční 22. července.

„Na odboru majetku se připravuje návrh na dělení stavby, který se bude předkládat do rady ke schválení dalšího postupu,“ popsala náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Poté se podle ní připraví dokumentace, o níž bude na podzim hlasovat zastupitelstvo.

Zůstane v centru

Shoda panuje v tom, že fotbal zůstane v centru města. „Teorie, že bude umístěn na kraj města, byly opuštěny,“ potvrdila Dvořáčková.