V březnu nabízí Charita Přelouč novou službu Tréninku paměti (viz ilustrační foto) s certifikovanou trenérku paměti I. stupně, která lekce povede. „Od pondělí 14. do neděle 20. března se koná Národní týden trénování paměti a my jsme rovněž připravili akci pro ty, které tato problematika zajímá,“ uvedla ředitelka Charity Přelouč Zdenka Kumstýřová.

Včera večer se v prostorách Jakub klubu v Orlovně uskutečnilo přiblížení problematiky paměti a představení výzkumů, které prokazují vysoký efekt trénování paměti v každém věku a také některé techniky.

Ukázková hodina již příští týden

„Ukázkovou hodinu pro veřejnost připravíme za týden v úterý od 10 a pak od 17.30 hodin v klubovně. Lekce trénování paměti jsou bezplatné. Naše zaměstnankyně – trenérka paměti bude docházet do domácnosti seniorů, kteří mají pohybové problémy. Pro další zájemce nabídneme skupinové setkávání,“ zve Zdenka Kumstýřová, ředitelka Charity Přelouč.

Trénování paměti nejen v ústavech

Cílem České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging je nabídnout kurzy trénování paměti prostřednictvím kvalifikovaných trenérů paměti nejen do ústavních zařízení, ale i pro veřejnost. Významně se na nabídce kurzů pro veřejnost podílejí také knihovny všech stupňů.

Od roku 1994 bylo prostřednictvím seminářů vyškoleno skoro čtrnáct set trenérů paměti a kurz pro certifikované trenéry paměti se koná v Praze jednou ročně v únoru.

Senioři nemusí vůbec zoufat

Není na místě, aby si čeští senioři zoufali nad nefungující pamětí, vždyť stačí tak málo, navštívit některou z osvětových přednášek Národního týdne trénování paměti a hned se budou cítit podstatně lépe! A mohou se tam také většinou hned zapsat do kurzů trénování paměti.