Na fakultách pardubické univerzity tento týden začaly přijímací zkoušky.

„Letos plánujeme přijmout do šedesáti programů na sedmi fakultách s více než 130 obory na pět tisíc uchazečů, z toho 3800 do bakalářských studií a přes 1400 do navazujících magisterských programů,“ sdělila mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

„V současné době už máme na bakalářská studia dvojnásobný počet přihlášek (7900), než je vyhlášených míst k přijetí. Celkem je do bakalářských a magisterských programů zatím kolem devíti tisíc přihlášek, což je stejný počet jako vloni touto dobou,“ prozradila mluvčí univerzity.

„Největší zájem je o ekonomicko–správní obory stejnojmenné Fakulty ekonomicko–správní. Například na obor Ekonomika a provoz podniku přišlo dokonce devětkrát více přihlášek, než je volných míst k přijetí,“ řekla Valerie Wágnerová.

„Podobné to je v případě Humanitních studií a jazykově zaměřených oborů na Fakultě filozofické. Na anglický jazyk pro hospodářskou praxi se například hlásí desekrát více uchazečů než přijímají,“ dodala mluvčí univerzity.

Maraton přijímacích zkoušek odstartovala v pondělí a v úterý Filozofická fakulta, dnes bude následovat Fakulta zdravotnických studií. „Na Fakultě elektrotechniky a informatiky, Dopravní fakultě Jana Pernera a Fakultě chemicko–technologické se bude konat v druhé polovině června formou přijímání studentů na základě přihlášek a doložených výsledků středoškolského studia,“ poznamenala Valerie Wágnerová.

Více o příjimacích zkouškách na pardubické univerzitě se dočtete také zde