„Je to krásný pocit, že jsme spolu vydrželi, vychovali děti a přitom žili spokojeně a v pohodě. My jsme se ani nehádali, protože nemáme takové povahy. Přežili jsme společně všechno – ať bylo, jak bylo,“ konstatovali oba manželé, kteří se na svatého Valentýna zúčastnili akce na podporu manželství nazvané Sliby nejsou chyby.
„Všem manželským párům přejeme, aby spolu vycházeli v klidu, aby žili spokojeně, nehádali se a nehamounili jen po penězích,“ poznamenali Jiří a Hana Vlčkovi, kteří se brali 30. dubna roku 1949!
Tolerance a láska
Na lampionovém průvodu, jenž byl součástí celonárodní kampaně na podporu manželství, se však sešla celá řada párů, které spolu vydržely přes padesát let! „Hlavní je tolerance a láska,“ shodli se před Východočeským divadlem, kam se průvod vydal od pardubického kostela svatého Jana Křtitele vedle McDonaldu přes třídu Míru.
Na tuto akci dorazil též pár, který byl oddaný přímo na svatého Valentýna, a také novomanželé, kteří jsou svoji teprve čtrnáct dní! Za to, že přišli, dostali mimo jiné i perníkovou chaloupku.
„Tam můžete bydlet v případě, kdybyste měli nějaký problém s bydlením,“ vtipkoval moderátor Milan Krčil.
„Účast tolika manželských párů na této akci nás velmi příjemně překvapila,“ uvedl Stanislav Lanc, koordinátor Národního týdne manželství v Pardubicích, jehož součástí akce Sliby nejsou chyby byla.
„Všem manželstvím přejeme, aby zůstala šťastná a trvala co nejdéle,“ nechal se slyšet Stanislav Lanc.
„Jsem potěšen, že se na této akci sešlo tolik lidí. Také jsem na ni vzal svou rodinu a hrdě přišel. Jen by možná bylo fajn, kdyby svatý Valentýn mohl být trochu déle, třeba koncem května nebo začátkem června, kdy už by mohlo být lepší počasí a ne taková zima,“ vtipkoval pedagog a psycholog Roman Miletín.
„Když jsem v průvodu viděl děti, jak nesou lampiony, říkal jsem si, že jde o dobrý symbol. To světélko v něm může symbolizovat manželství a rodinu, která je, jak známo, základem státu,“ podotkl Roman Miletín.