Návštěvníci zde najdou veškerý komfort, který akce tohoto typu vyžaduje. O přípravách, které souvisejí s umístěním stánků a areálu závodiště, jsme hovořili s obchodní manažerkou Dostihového spolku VERONIKOU KŘÍŽKOVOU  (na snímku).

Co budou letos stánky na Velké pardubické nabízet?

Bude to podobné jako v předchozích letech. V prvé řadě budou nabízet nejrůznější druhy občerstvení. Nebudou samozřejmě chybět ani výrobky, které velmi úzce souvisí s koňskou tematikou. Půjde o potřeby pro zvířata, doplňky stravy, ale také třeba oblečení s koňskými potisky a podobně. Nezapomeneme ani na tradiční módní doplňky, jako jsou například klobouky.

Dá se odhadnout počet stánků?

Přesný počet zatím nemáme, ale jedná se o desítky stánků. Určitě budeme mít plno. Prioritu budou mít partneři, s nimiž spolupracujeme celoročně. Ti se budou nacházet na stejných místech jako každý jiný dostihový den. Bude zde i řada dalších, kteří se na Velkou pardubickou pravidelně vrací. Snažíme se u nich zachovat stejné prostory, které mají každý rok.

Je u stánkařů zájem o prezentaci na Velké pardubické?

Obrovský. V tuto chvíli řešíme, jestli se nám na závodiště vůbec všichni vejdou, zda budeme moci všem zájemcům vyhovět. Musíme brát ohled na možnosti, které zde jsou.

Snažíte se tedy, abyste uspokojili všechny, ale kvůli místu je to složité…

Ano, přesně tak. Složité je především vymyslet umístění stánků tak, aby byli spokojeni všichni partneři.

Jakými se řídíte pravidly?

Nechceme, aby docházelo k tomu, že se dva podobné sortimenty budou prodávat vedle sebe. Na druhou stranu se ale snažíme, aby stánky byly rozmístěny podle tematiky prodávaného zboží, takže to není úplně jednoduché.

Zaznamenali jste nějaké kuriózní prosby stánkařů?

Snažíme se jednat tak, aby byly obě strany spokojené. Naštěstí zatím k žádné kuriózní situaci nedošlo.