Nacházet se zde bude 275 bytů a 351 parkovacích míst. „Budoucí majitelé získají byt ze široké škály nabídky 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk a také si budou moci vybrat mezonety. Ve vnitrobloku bude možné odpočívat v parčíku s lavičkami, dětským hřištěm a fontánkou. Téměř sto bytů už je v rezervaci,“ popsala developerská firma na svém webu.

Ceny začínají na 32 tisících korun za metr čtverečný bez DPH. Stavba má být hotová v roce 2020.

Podél nedaleké ulice Boženy Vikové-Kunětické pak vzniká další velký bytový komplex zvaný Rezidence 1351. Projekt realizuje developer CERE Invest zaměřující se převážně na rezidenční domy. První etapa výstavby bytového domu obsahuje 88 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk v celkem 8 podlažích.

„Projekt přináší dostupné bydlení v centru, které odpovídá vyšším nárokům. Klade důraz na komfortní a prostorné bydlení. Při přípravě a projektování jsme se soustředili na kvalitu dispozic bytů a uživatelský komfort. V polovině ledna jsme získali pravomocné stavební povolení a připravujeme zahájení samotné stavby. Aktuálně evidujeme rezervace na 70 procent bytů z první etapy,“ uvedla firma na svých webových stránkách.

Obrovský komplex pak už několik let vzniká v ulici U Vinice. Celkem by zde společnost IP stav měla postavit 410 až 450 bytových jednotek v šesti domech. „Moderní bytové domy na břehu Chrudimky osloví nejen svou lokalitou, ve které jsou umístěny, ale také svým vybavením, balkóny a terasami. Díky prvotřídní občanské vybavenosti jsou byty vhodné především pro mladé rodiny s dětmi. V bytovém domě C zbývá ještě pár volných bytů, na byty v domě D1 již přijímáme rezervace. K dispozici jsou malé byty 1+kk až po luxusní mezonetové byty. Dokončení realizace plánujeme na příští rok,“ napsala firma na svůj web.

DOPRAVNÍ ZMĚNY
Stavbu nových rezidencí uvítal i starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda. „Nové výstavby jsou v pořádku a je dobré, že vznikají nové možnosti bydlení. Parkování zde je už nyní komplikované a díky rekonstrukci i výstavbám dojde k navýšení prostorů pro parkování a také k rozšíření zeleně,“ konstatoval Rejda.

Výstavba s sebou přinese změny v dopravě. „Město má připravený projekt změny v ulici Na Spravedlnosti i s řešením křižovatky u Vinice. Část ulice Na Spravedlnosti bude obousměrná a nově zde bude jezdit městská doprava, která bude mít zastávku před služebnou Policie České republiky,“ řekl Rejda.