Víkend v pardubické ČEZ Areně patří všem, kteří staví nebo se chystají stavět. Koná se zde totiž velká východočeská výstava s názvem Moderní bydlení a zahrada.

Výstavu je v aréně možné vidět od včerejška až do neděle, a to vždy od 9 do 16 hodin.

Pořadatelem je Městský rozvojový fond Pardubice a letošního ročníku výstavy se účastní více než 110 firem z celé České republiky.
„Celá výstava je rozdělena do třech sekcí. První se jmenuje Vše do zahrad a jedná se vlastně o expozici zahradní architektury. Zahrádkáři uvidí třeba skleníky, pergoly, zahradní domky, krby, bazény, jezírka, ale i zahradní techniku a nářadí,“ poznamenala za organizátory výstavy Daniela Fikejsová.

Další je sekce stavební, kde návštěvníci ČEZ Areny uvidí stavební a izolační materiály, garážová vrata, okna, střechy a spoustu dalších věcí.
„Poslední sekce je nazvána Vybavení interiéru a potěší hlavně ženy. Uvidí zde totiž různé bytové doplňky, sedací soupravy či vybavení kuchyně,“ řekla Fikejsová.

Připraven je také doprovodný program. Bude se soutěžit o různé knihy o zahradě či bydlení. Pěstitele bylin pak potěší bylinková poradna Vlastimila Šindeláře.

Lukáš Dubský