Světový den vitamínu D připadá na 2. listopadu.

Vitamín D má podle odborníků velké množství benefitů v lidském těle. Zejména je zodpovědný za správné vstřebávání vápníku, slouží jako podpůrný prvek naší imunity a má pozitivní vliv na náladu i plodnost.

„Imunitu posilují vitamín D, betaglukany, zinek nebo například selen. Účinek těchto látek však není okamžitý, ale projeví se po několika týdnech pravidelného užívání,“ zdůrazňuje lékárnice Michaela Bažantová.

„Naše tělo si jej neumí vyrobit samo, a tak 90 procent vitamínu D získáváme ze slunečních paprsků, zbytek ze stravy. V případě nedostatku vitamínu D se jedná o zvýšenou únavu, sníženou obranyschopnost organismu a také o zvýšenou bolest svalů a kostí,“ sdělila mluvčí Synthesie Jitka Tocháčková.

Vyhlášení rozsudku nad matkou, jež v Pardubicích odložila dítě do popelnice
Trojnásobná matka, která vyhodila dítě do kontejneru, si odsedí 16 let

Vitamín D byl u nás podle lékárníků až do pandemie covidu opomíjeným vitamínem.

Dříve se objevovala také křivice, tedy porucha tvorby kostí, ale tu už ve vyspělých zemích můžeme objevit jedině ve zvířecí říši.

I pro ně však existuje vhodná léčba spočívající v podávání synteticky vyrobeného vitamínu D. Nejdůležitějšími sloučeninami v této skupině vitamínů jsou vitamín D3 (také známý jako cholekalciferol) a vitamín D2 (ergokalciferol).

„Vitamín D2 se v Evropě vyrábí na jediném místě a to v pardubické Synthesii. Samotná výroba je velmi složitá, skládá se z vícero kroků. Základem jsou kvasnice, přesněji látka, která se v kvasnicích a obecně v houbách a plísních vyskytuje – tzv. Ergosterol,“ přiblížila Tocháčková.