"Hlídka ihned vyrazila na místo a za stolem skutečně našla 47letého muže. Ten na dotaz hlídky přiznal, že u sebe skutečně zbraň má, protože si ji před chvílí pořídil," uvedl mluvčí městké policie Jiří Sejkora.

Jak se ukázalo, pistole byla "pouze" airsoftová, do které se sice ládují pouze plastové kuličky a bombička se stlačeným plynem, nicméně její provedení bylo velmi realistické a odpovídající Coltu modelu 1911, od originálu prakticky nerozeznatelné. Jak mluvčí upozornil, "i taková pistole je dle zákona zbraní zařazenou do kategorie D."

Zbraně skupiny D nepodléhají registraci a může si je pořídit jakákoliv svépravná osoba starší 18 let. I pro jejich použití platí určitá pravidla, mj. i to, že "držitel zbraně kategorie D nesmí tuto zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném." Zároveň s ní nesmí manipulovat, pokud je "eho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo návykových látek." (MVCR) 

Vzhledem k předchozí komunikaci byla muži provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem. "Vzhledem k výsledu zkoušky ve výši 2,34 promile, byla jeho schopnost snížena více než dostatečně a mohlo následovat pouze odebrání zbraně a sepsání oznámení pro správní orgán. Ten v takovém případě může uložit pokutu až 30 000 korun," uzavřel mluvčí.