Nejlepší pochutiny z našeho regionu pomohl v odborné porotě osobně vybírat i krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Ochutnávky zdarma

„Návštěvníci akce mohli nejenom zdarma ochutnat nejlepší potraviny, ale na hlasovacím lístku vybrat, co jim nejvíce chutná. Domnívám se, že názor spotřebitelské veřejnosti je pro regionální potravináře mnohem podstatnější než stanovisko odborné poroty. Cena veřejnosti je pro výrobce jednoznačně nejprestižnější,“ uvedl radní Pardubického kraje Václav Kroutil.

Lidé vybírali celkem tři nejchutnější výrobky z mléka a mléčných výrobků, mlýnských, pekárenských a cukrářských výrobků, masa a masných výrobků, výrobků z medu a ostatních.

Favorita neřekl

Spotřebitelé budou moci hlasovat pro svou oblíbenou pochutinu ještě 29. října na Selském dnu v areálu pivovaru v Pardubicích. „V listopadu slavnostně vyhlásíme tři nejúspěšnější výrobky, zajímavé ceny jsou připraveny i pro spotřebitele, kteří se zapojili do hlasování,“ doplnil krajský radní Kroutil.
Koho favorizuje na celkového vítěze přímo on, jsme se však nedozvěděli. „Svůj tip na vítěze samozřejmě mám, ale nebylo by férového někoho jmenovat. Konkurence je vysoká, rozhodnutí ponechme na lidech,“ uzavřel s úsměvem Kroutil.

(mag, red)