Za necelé tři týdny mají zastupitelé Pardubic rozhodnout o tom, zda město odprodá rozhodující balík akcií v hokejovém klubu HC Moeller Pardubice. Na stole jim přitom leží nabídka ve výši 25 milionů korun. Teď k ní přibyla ještě jedna – vyšší o deset milionů. A další nejsou vyloučeny.

Peníze, či jméno?

Dvacet pět milionů korun nabízí městu známý pardubický podnikatel Roman Šmidberský za 50,11 procent hokejového klubu. Radním města se transakce zamlouvá a doporučují, aby si město v klubu ponechalo pouze zhruba třetinový podíl. I proto, že v osobě Šmidberského, který vybudoval evropsky známou dopravní firmu, vidí jistotu dobrého fungování klubu.

Konečné slovo však budou mít zastupitelé. Nemalou roli vedle referencí ale hrají i peníze a z tohoto pohledu je nyní nabídka Romana Šmidberského přebita. Radnice totiž obdržela další dopis – opět od dalšího místního podnikatele – Jiřího Topolského, který chce získat více než padesátiprocentní podíl v klubu a je připraven za něj zaplatit 35 milionů korun. Jiří Topolský, na rozdíl od Romana Šmidberského, podniká na trhu s realitami a ve stavebnictví.
„Budeme se nabídkou pana Topolského zabývat na úterním jednání rady, kde zřejmě vystoupí se svou prezentací,“ uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř s tím, že pokud se objeví další nabídky, mohou projít radou ještě před samotným zasedáním zastupitelstva, které se koná 23. dubna. „Samozřejmě, k rozhodnutí o tom, jestli prodat, či ne, je připravena pouze nabídka pana Šmidberského. Když zastupitelstvo odmítne jeho nabídku, tak může říci, že tady máme další nabídky. I to se může stát,“ říká Alexandr Krejčíř, který se podle svých slov obává, že se může spustit lavina nabídek. Jemu samotnému se nejvíce zamlouvá odprodat akcie Romanu Šmidberskému. „Jeho nabídka je jasná, ostatní nejsou tak konkrétní.“