A to bez náhrady. Představitelé státu ani tělovýchovy totiž ve lhůtě, kterou určili zastupitelé města, nezaslali na radnici příslib spolufinancování areálu ve výši padesáti milionů korun.

Počátkem roku Zastupitelstvo města Pardubic rozhodlo o rekonstrukci městských lázní. Ten je navštěvován zejména kvůli padesátimetrovému bazénu, vedle něj se ale nachází i bazén skokanský, který využívají nejen skokani do vody. Právě na jeho místě bude po rekonstrukci stát akvapark, který má přilákat více lidí a zlepšit ekonomiku provozu celého areálu. Přesto tehdy zastupitelé dali zachování skokanského bazénu šanci. Pokud by do konce dubna město obdrželo písemný příslib dotace ve výši padesáti milionů korun, byl by do projektu zahrnut. Tak se ale nestalo. „Jak z ČSTV, tak ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nemáme žádnou písemnou odezvu. Vypadá to, že nikomu na skokanském bazénu až tak příliš nezáleží. Zatím platí usnesení zastupitelů, kdy jsme si dali čas do 30. dubna, jinak se skokanský bazén bude rušit,“ uvedl včera náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Město si v současnosti nechává zpracovat projekt přestavby a modernizace plaveckého areálu. Odhady hovoří prozatím o nákladech ve výši 450 milionů korun, tato částka ale bude přesnější až po zpracování projektové dokumentace. „Projekt není hotov, bude se upřesňovat. Ale pohybujeme se v této relaci,“ říká Alexandr Krejčíř. Financování nákladné stavby je možné třemi způsoby. S pomocí soukromého investora, dotací či úvěru. V prvním případě zatím radnice žádného vážného zájemce v tuto chvíli nemá, nejméně výhodné je podle Krejčíře rekonstruovat lázně za vypůjčené peníze.

Nad skokanským bazénem se tedy stahují mraky. Má ale své příznivce, kteří se nevzdávají a chtějí jej udržet. Ve čtvrtek navečer se zde uskuteční dvouhodinová exhibice skoků do vody, během níž se představí i další sporty, jimž bazén slouží. „Pozvání obdrželi všichni zastupitelé i předseda ČSTV Vladimír Srb. „Uvidíme, jestli akce bude mít nějaký efekt,“ uvedla za pořadatele exhibice Petra Janatová.