Ačkoli se jednu chvíli zdálo, že jediný nadchod pro pěší v Pardubicích bude bez náhrady zbourán, situace se radikálně změnila. Po několikaměsíčním sporu o tom, zda zachovát lávku u Tesca, či nikoli, nakonec zastupitelé města odhlasovali usnesení, podle kterého bude lávka nad rušnou Palackého třídou přeci jen rekonstruována.

Problém, který sledoval od jeho počátku i Pardubický deník, odstartovala zástavba Masarykova náměstí. Izraelská společnost Bohemia sen zde připravuje základy pro obchodně zábavní komplex Palác Pardubice a šroubovicová rampa musela ustoupit chystanému komerčnímu objektu. V tu chvíli se lávka stala nefunkční. Město, kterému patří prostřední část nadchodu, zvažovalo, jestli se vyplatí nadchod vůbec opravit a zda by nebylo rozumnější zřídit v těchto místech spíše úrovňový přechod s dostatečným zajištěním pro bezpečnost chodců. Reakce některých komunálních politiků, podnikatelů z nejbližšího domu s obchody a následně veřejnosti na sebe nedala dlouho čekat. Pod petiční archy vyzývající k zachování lávky se podepsalo více než sedm tisíc lidí. S úspěchem – na demolici lávky, o kterou již vedení města požádalo, nedošlo.

Koho další osud nadchodu zajímá, může se zajímavé informace dozvědět nazítřejším Dnu s Deníkem před Hypernovou, který začíná od 15 hodin. Z hostů bude o lávce debatovat zastupitel prvního městského obvodu Jan Tichý a architektAleš Klose.