Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nadjezd je ve špatném stavu

Pardubice - Pro vedení města Pardubice je prioritou vyřešit dopravní situaci na Kyjevské ulici.

24.4.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 24.4.2015
SDÍLEJ:

Areál TeslyFoto: Deník/Luboš Jeníček

Bez toho si lze jen obtížně představit, že by mohl být nějakým způsobem využit areál Tesly. Autoři projektu Tesla City počítají s tím, že do dopravního napojení chátrajícího areálu investují sto milionů korun. „Dopravní situaci u Nemocnice Pardubice bude nutné vyřešit v několika etapách," vysvětlil jednatel firmy Roheries Jan Pilný.

Areál bývalé pardubické Tesly v blízkosti nemocnice převedl Pardubický kraj bezúplatně na město v roce 2012. Jednou z podmínek bylo právě napojení na stávající silniční síť.

Nad plány, jak je možné dopravu v této části města řešit, se nedávno sešlo vedení města s architektem Janem Kovářem, který se touto problematikou léta zbývá, a se zástupci nemocnice a Pardubického kraje.

Nejvyšší čas

Pro město je podle primátora Martina Charváta řešení dopravy na Kyjevské prioritní. „O napojení nemocnice a areálu Tesly se hovoří léta. Je ale opravdu nejvyšší čas začít se problémem vážně zabývat. Nadjezd u nemocnice je ve špatném stavu, je třeba jej opravit, ale pokud nezajistíme alternativní dopravní napojení, není možno s opravou začít," prohlásil náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.

Projekt Tesla City počítá s pěti etapami, dopravní napojení by mělo být hotové zhruba do čtyř let od zahájení prací na sanaci areálu bývalé Tesly.

„V první etapě budou v areálu probíhat demoliční práce. Ve druhé etapě vybudujeme na vyčištěné a připravené části areálu rampu napojující areál na současný nadjezd. Až do čtvrté etapy zůstane příjezd do Nemocnice Pardubice zachován stejný, jako je v současné době, a navíc budou moci lidé projet přes areál Tesly odbočkou z rampy spodem do areálu nemocnice," řekl Deníku Jan Pilný.

V páté etapě by pak měl být vybudován kruhový objezd a nový příjezd do Nemocnice Pardubice.

Autor: Lukáš Dubský

24.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení