Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náhon Halda je vypuštěný, dno se čistí od nánosů bahna

Pardubice - Náhon Halda je vypuštěný, dno se čistí od nánosů bahna

4.9.2009
SDÍLEJ:

Náhon Halda bude vypuštěný až do konce října. Povodí Labe odstraňuje ze dna nánosy bahna, které snižují kapacitu toku. Náhon by pak měl mít plynulý spádFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Místo tekoucí vody bahnité řečiště! Tak to teď vypadá u náhonu Halda, který je vypuštěný. Správce toku Povodí Labe totiž bude až do konce října čistit nánosy bahna.

„Odstraňujeme nánosy bahna, které snižují kapacitu toku. Když to řeknu laicky, tak čistíme hlavně místa, kde se tvoří špunty, které brání průtoku vody,“ informoval náš Deník technickoprovozní náměstek pardubického závodu Povodí Labe Petr Michalovich.
Důvodem pro vypuštění Haldy byla především snaha o plynulý spád náhonu. „Je to tradiční údržba, která se naposledy dělala před osmi lety. Dříve se ale odbahňovalo dno každoročně,“ uvedl Petr Michalovich.

Povodí Labe se stará i o zeleň

K tradiční údržbě, kterou Povodí Labe provádí, patří také údržba břehové zeleně. „O zeleň kolem toku se staráme standardně v zimě. Vyhledáváme například nebezpečné stromy. Pokud se jedná o nějaký havarijní případ, tak samozřejmě kácíme stromy i jindy než v zimě,“ vysvětlil Michalovich.

Současné odstraňování nánosů bahna začalo na Haldě 20. srpna. „Povodí Labe má práce na Haldě povoleny do konce října. Osobně si nepamatuji, že by se na Haldě v poslední době dělalo takhle rozsáhlé odbahnění,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča.

A co se stalo s rybami, které náhon Halda obývaly? „Ryby byly odloveny a některé odpluly se zbytkovou vodou,“ pravil Miroslav Míča.
„Ryby vylovovaly pardubičtí rybáři. Mluvil jsem s předsedou místního rybářského sdružení a podařilo se jim odlovit snad až deset metráků ryb. Vylovili jsme maximální množství ryb, někdy se ovšem ale samozřejmě stane, že několik ryb zůstane v bahně,“ upřesnil Petr Michalovich.

Lukáš Dubský

4.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Fotbalová Fortuna národní liga: FK Pardubice -  FC Sellier & Bellot Vlašim.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice - Proti proudu času se lidé mohou vydat ve stejnojmenné archeologické expozici Východočeského muzea v Pardubicích.

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pardubice – Velkou pardubickou to neskončilo, dostihoví příznivci se mají na co těšit ještě tuto sobotu. Pardubickou dostihovou sezonu ukončí sedm dostihů.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení