VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemci koupaliště: Výhrůžné SMS zprávy a poškrábané auto

Pardubice - Podivné SMS zprávy a poškrábané auto. Tyto dvě věci přinutily současné provozovatele pardubického koupaliště Cihelna, aby ve čtvrtek dopoledne na policii podali trestní oznámení na neznámého pachatele pro poškozování cizí věci a výhrůžky.

21.8.2015 6
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník

„První zvláštní SMS zpráva, co mi přišla ve středu, mě v tu chvíli vůbec neznepokojila. Stálo v ní, že posunutí je jen malá ukázka. Říkal jsem si, že autor má asi na mysli posunutí otevření obálek výběrového řízení na nového provozovatele koupaliště Cihelna na 1. září. To jsem ale chápal, protože vím, že tento krok byl způsoben značnou změnou zadávací dokumentace a město tímto krokem chtělo dát možnost uchazečům prostudovat nové skutečnosti. Z mého pohledu je to ze strany radnice správný postup," nastínil provozovatel koupaliště Cihelna Petr Ministr.

Poškrábané auto

„Druhá středeční SMS zpráva, která přišla ze stejného telefonního čísla, zněla: ,Vypadněte!´ Tím, že přišla až po třiadvacáté hodině, jsem neměl chuť se jí moc zabývat," poznamenal Petr Ministr.

„Když jsem však včera ráno viděl auto mé manželky poškrábané ze všech stran a na to mi přišla další SMS zpráva, která zněla: ,Pochopili jste to? Stejně to zruší,´ nezbývalo mi nic jiného než zavolat policii a podat trestní oznámení na neznámého pachatele," řekl provozovatel koupaliště.

„Nemyslím si, že by někdo měl takovou moc zrušit celý proces koncesního řízení, který je z mého pohledu legitimní. Zřejmě si jen někdo chtěl přihřát polívčičku své důležitosti a krok města se mu náramně hodil. Nevěřím ani tomu, že by se někdo z politiků tímto způsobem nechal ovlivnit. Možná nás chce někdo jen zastrašit. Nebo nás zase někdo nemá rád," přemítal současný provozovatel koupaliště Cihelna Petr Ministr.

Škoda na autě? Kolem 50 tisíc

„Škoda na mém vozidle je odhadem 50 až 60 tisíc korun. Vypadá to, že si někdo opravdu dal záležet," posteskla si Ludmila Ministrová, která je manželkou Petra Ministra a zároveň pardubickou zastupitelkou za TOP 09. „Nedomnívám se, že by to byl čin náhodného vandala. Jsem z toho překvapená, zaskočená. Nic takového jsem nečekala. Nejsem si vědoma, že bych někomu nějak ublížila, že by se mi musel mstít," prohlásila zastupitelka města.

„Rozhodně jsme nečekali, že budeme muset něčemu takovému čelit. Když se konalo výběrové řízení na provozovatele koupaliště Cihelna před třemi lety, také jsme zaznamenali nějaké tlaky, ale k ničemu podobnému jako teď nedošlo. Výběrové řízení tehdy proběhlo tak, jak mělo. Naše nabídka byla tenkrát vybrána ze tří jako ta nejlevnější," zavzpomínal na předchozí koncesní řízení Petr Ministr.

„Tohle už není legrace. Přijde mi, že snad ani nejsme v Česku. Tyto praktiky jsou přece běžné v úplně jiných zemích," dodal současný provozovatel koupaliště Cihelna. „Jde nám jen o to, aby se uskutečnilo legitimní výběrové řízení. Buď se nám podaří koncesi na provozování koupaliště na dalších sedm let získat nebo ne, ale nevím, proč nám teď pořád někdo hází klacky pod nohy," vyjádřil se Petr Ministr.

Provozovatelům končí koncese

O koupališti Cihelna se nyní hovoří hlavně proto, že stávajícím provozovatelům – manželům Ministrovým, kteří o areál pečují rovných dvacet let – končí v říjnu koncese.

Podle informací Deníku jsou mezi dvěma zájemci, kteří se přihlásili do nového výběrového řízení. Jeho vítěz dostane koncesi na sedm let. Radní Vítězslav Novohradský (ČSSD) však tvrdí, že nové koncesní řízení na provozovatele koupaliště Cihelna je v tuto chvíli předčasné. Nelíbí se mu efektivita správy tří městských sportovně-rekreačních areálů, konkrétně plaveckého areálu Na Olšinkách, skateparku a koupaliště Cihelna.

„Město Pardubice tyto tři areály stály v období 2012 až 2015 v provozních nákladech téměř 70 milionů korun. Při takto vysoké částce stojí za to zvážit, zda jsou provozovány efektivně a zda nedochází k nehospodárnému nakládání s veřejnými prostředky," podotkl Vítězslav Novohradský. Ten chce na pondělním zasedání rady města navrhnout, aby politici vypracovali koncepci, která by fungování těchto areálů zlepšila.

Zruší rada města koncesní řízení?

„Je mi z toho smutno," reagoval na výhrůžné SMS zprávy Petru Ministrovi od neznámého pachatele a poškrábané auto jeho ženy Ludmily náměstek primátora Jan Řehounek z hnutí ANO. „Mrzí mě, že jsou někým tímto způsobem interpretovány kroky města. Znovu opakuji, že posunutí termínu otevírání obálek došlo kvůli závažným chybám v zadávacím řízení, které jsme objevili. My jsme jen chtěli dát všem zúčastněným čas na zohlednění stávající situace," zdůraznil náměstek primátora.

„Zrušit celé koncesní řízení na provozovatele koupaliště Cihelna by mohla jedině Rada města Pardubic. Na programu pondělního jednání tento bod není. Osobně ho tam předkládat nehodlám. Jestli někdo bude chtít se touto záležitostí zabývat, to nemohu v tuto chvíli předjímat," uzavřel.

(td)

Autor: Redakce

21.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Jiří Skalický.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Krajský volební manažer a okresní šéf ČSSD Leoš Malina.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Hnutí ANO vyhrálo s přehledem i v Pardubickém kraji

Pardubický kraj – Výsledky parlamentních voleb v našem kraji poměrně věrně kopírují celostátní výsledky. Zhruba o procento víc však dostaly od voličů hnutí ANO a rovněž v Pardubickém kraji už tradičně silná KDU-ČSL. Oba subjekty získaly více hlasů na úkor STAN a také TOP 09, které se tu nedostaly přes pět procent.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 30,81 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení