Podle informací České televize jde o pardubického advokáta Pavla Jelínka, což policie zatím nepotvrdila, ale nahrává tomu veřejné vyjádření advokátní kanceláře Jelínek & Partneři. „V souvislosti s mediálně prezentovanými informacemi spojenými s podezřením vzneseným vůči panu doktorovi zdůrazňuji, že případ se netýká naší advokátní kanceláře, našich klientů, a tvrzený skutek nikterak nesouvisí s výkonem advokacie. Pevně věříme, že nevina pana doktora bude potvrzena," píše se ve vyjádření.

„Naše advokátní kancelář čítající 25 pracovníků funguje jako úzce semknutý tým a předmětná kauza nebude mít na vedení případů našich klientů žádný dopad. Kolektiv kanceláře aktuálně usilovně pracuje na tom, aby došlo k převzetí všech kauz, pro které byl zplnomocněn pan doktor," dodává ve vyjádření pro veřejnost Dana Libochowitzová, jednatel a společník advokátní kanceláře Jelínek & Partneři.

Muž z Pardubicka se měl dopustit zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného formou účastenství. Kriminalisté kladou muži za vinu, že na podzim roku 2022 měl objednat usmrcení tehdy 40letého muže. Ten měl být podle zjištění kriminalistů v polovině prosince 2022 přepaden před svým bydlištěm v Hradci Králové a unesen.

O případu jsme psali zde: 

Obětí nájemné vraždy byl zřejmě Pavel Matuška z Hradce Králové. Muž je stále v policejním registru pohřešovaných osob.
Policie rozpletla případ nájemné vraždy, tělo oběti z Hradce Králové ale chybí

Obětí nájemné vraždy byl zřejmě Pavel Matuška z Hradce Králové. Muž je stále v policejním registru pohřešovaných osob. Policisté tak čelí těžkému úkolu, jak dokázat vraždu, když nemají tělo oběti. Samotného zločinu únosu a vraždy se měli dopustit tři muži z Brněnska. Ti byli zatčeni již loni v květnu, je jim 44, 49 a 60 let.

Mohlo by vás zajímat: Ve Starém Máteřově hořel rodinný dům. Dva lidé zranění, škoda 8 milionů

Zdroj: HZS PK