Evropa v těchto dnech začíná podléhat panice. Nebezpečné střevní onemocnění, které sužuje Německo si už našlo cestu i do České republiky. V hradecké fakultní nemocnici byla na pozorování žena, u níž se objevilo důvodné podezření, že by mohla být možnou nositelkou onemocnění.

ČTETE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY VPRAVO

„Žena měla celou řadu dalších obtíží, ale nepotvrdila se u ní nákaza bakterií, která způsobuje v těchto dnech vážné problémy především Německu,“ řekl ředitel hradecké fakultní nemocnice Roman Prymula.

V České republice je zatím jeden potvrzený případ nákazy americké turistky, která před tím pobývala v severním Německu, kde epidemie před časem vypukla. Dalším podezřelým byl muž, jenž se v uplynulých dnech vracel z Belgie právě přes Německo.

Na západní straně České republiky, která sousedí s Německem, může být situace v následujících dnech mnohem vážnější. Poslední zprávy z výzkumu zněly tak, že se vůbec neví, jaká surovina je zdrojem nákazy. Německé úřady registrují již více než 1500 nakažených nebo podezřelých z nákazy.