Rozjet pochybný byznys se pokoušeli muž a dvě ženy na třídě Míru v Pardubicích. V drogerii za 40 korun nakoupili parfémy. Nápis Bosco pak cenovkami přelepili tak, že budil zdání, že se jedná o zboží značky jiné a mnohem dražší – konkrétně Boss, v jejich podání pouze s jedním písmenem s. Krabičku opatřili cenou 2999 Kč a vyrazili do centra Pardubic „vydělávat“ velké peníze. 

Jeden ze zákazníků, který pouliční nabídku prodejců odmítl, se od nich dočkal vulgárních nadávek. Nenechal si to líbit a na nelegální praktiky upozornil městskou policii. 42letý muž a dvě ženy totiž porušili vyhlášku města o zákazu pochůzkového prodeje. 

„Hlídka městské policie na třídě Míru trojici rychle dohledala," uvedla tisková mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová. Drzé chování podezřelým vydrželo i před strážníky. Narušení parfémového byznysu jim totiž příliš nevonělo. Podezřelé parfémy jim strážníci odňali do doby, než proběhne správní řízení, kde „prodejcům“ kromě propadnutí věci hrozí i sankce.

„Pochůzkový i podomní prodej je na území města zakázán," připomněla Lucie Klementová. „U zboží pochybné kvality upraveného mnohdy dost primitivním způsobem spoléhají podvodníci na to, že vám jej doslova vnutí a s penězi rychle utečou. Setkáte-li se s takovým jednáním, neváhejte a ihned kontaktujte strážníky nebo policisty, nepoctivce klidně vyfoťte a popis předejte hlídce. Pomůžete tak spoluobčanům, kteří se třeba nedovedou účinně bránit jejich nátlaku," dodala tisková mluvčí Městské policie Pardubice.