Muž se spoluprací souhlasil, nicméně v tu chvíli ještě netušil, o jakou ženu se jedná. Najatá pečovatelka měla totiž značné problémy s alkoholem. Toho si senior všiml až o několik dnů později, kdy pozoroval změny v chování samozvané ošetřovatelky. Celý případ došel tak daleko, že žena odmítala i přes seniorovo naléhání jeho byt opustit.

Po příjezdu hlídky Městské policie Pardubice strážníci ihned poznali, o koho se jedná. Tato žena během tří let nasbírala již 35 událostí, při kterých přišla do kontaktu se strážníky a v drtivé většině bylo příčinou právě její nezřízené pití.

"Žena byla z místa vykázána a seniora se ujali strážníci z oddělení prevence, kteří mu pomohou zprostředkovat ošetřovatelku přes organizace zajišťující sociální služby,“ uvedla za pardubické strážníky tisková mluvčí Lucie Klementová. Také dodala a nabádala, ať se senioři, kteří potřebují zajistit péči či pomoci s domácností, obrací například na Sociální služby města Pardubic, které poskytují potřebné pečovatelské služby.

(map)