Do fitness centra nemusíte chodit jen pumpovat svaly a házet činkami mezi reprezentanty ve vzpírání. Kromě zdravé životosprávy vám tam mohou pomoci také od drobných i větších každodenních bolestí. Jako jsou třeba ty v zádech.

Vektor Wellness club v pardubické Rokycanově ulici spolu s Pardubickým deníkem nabídl dvěma soutěžícím možnost vyzkoušet si zdarma cviky, které mohou pomoci i vám.

Jaké to je?

Jak tedy naše soutěžící hodnotí samotné cviky?
Alena Vránová (53) má potíže s bederní páteří a částečně vyhřezlé ploténky.
„Po Pilates jsem cítila znatelnou změnu. Jsem spíše příznivcem rychlejšího pohybu, tance, takže třeba k pomalé józe bych se sama nikdy neodhodlala. To, že jsem si ale ve Vektoru mohla sama vyzkoušet nejrůznější možnosti,  je tedy pro mě obrovské plus," říká Alena Vránová.

„Dcera mi doma říká,že konečně došlo na její slova a že jsem konečně vyzkoušela i tu jógu. Je sice pomalá, ale dobře protáhne tělo," dodává Alena Vránová.
Pozitivní zkušenosti má i naše druhá soutěžící Dagmar Haštová (60). Ta do naší soutěže přišla s chronickým blokem bederní páteře.

„Cítím se v současné době lépe a uvolněnější. Každé cvičení je zaměřené na jinou část těla, a to se mi líbí," říká Dagmar Haštová.

Ta nepodceňuje ani domácí přípravu. „Cvičení tady je pro mě inspirací i pro to, co si zacvičím doma. Sama jsem cvičila i dříve, ale teď mám konečně inspiraci co a jak dělat správně,"  dodává Dagmar Haštová.