Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Nechceme sypat peníze do černé díry," říká Řehounek

Pardubice - Provozovatel civilní části pardubického letiště neměl spoléhat jen na ruskou kartu, domnívá se náměstek pardubického primátora,

22.5.2015
SDÍLEJ:

Jan ŘehounekFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Co dělat s úbytkem ruských cestujících na pardubickém letišti? Nejen o tom jsme hovořili s JANEM ŘEHOUNKEM, náměstkem pardubického primátora a současně členem představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provozuje civilní část pardubického letiště.

Jak zastavit úbytek cestujících na pardubickém letišti?
Vlastníci společnosti EBA, město a kraj, se shodli, že mají i nadále zájem stavět nový terminál. Je však potřeba, aby stávající management EBA připravil krizový byznysplán, který by nás ubezpečil, že výpadek ruských turistů nebude mít kritický vliv na činnost civilní části pardubického letiště. Nechceme sypat peníze do černé díry. Zároveň jsme se rozhodli posílit obchodní tým. Budeme spolupracovat s člověkem, který se v leteckém byznysu a cestovním ruchu pohyboval. Dostane od nás tvrdé ekonomické úkoly. Věříme, že se mu povede je splnit. S letošní sezonou asi už těžko něco uděláme, ale nyní je ten správný čas se zaměřit na rok 2016, aby byl výrazně pozitivnější než rok 2015.

Myslíte, že orientace letiště na ruskou klientelu byla nyní, s odstupem času, chybou?
Takový vývoj s Ruskem asi těžko mohl někdo očekávat. Na druhou stranu je pravda, že EBA měla rozvíjet i další aktivity a nespoléhat na jedinou kartu. Hlavní problém rozvoje však byl nevyhovující letištní terminál. Pokud mají cestovní kanceláře požadavky na konkrétní časy a terminál je v danou dobu schopen odbavit pouze jedno jediné letadlo, je jasné, že je asi těžko někdo přesvědčí, aby létaly 
z Pardubic, když k tomu zde nejsou adekvátní podmínky. A pravidelné linky na Západ bez odpovídajícího terminálu prostě nejsou reálné.

Dal by se zlepšit i systém prodeje letenek v Pardubicích? Zdá se, že zatím se pro to přímo v regionu aktivně nic moc nedělá.
Je pravdou, že spousta obyvatel Pardubic a blízkého okolí dodnes neví, že se dá na dovolenou letět přímo z Pardubic. Proto chceme zlepšit propagaci a zároveň se bavit o spolupráci s okolními obcemi i sousedním Královéhradeckým krajem.

Myslíte, že je reálná dohoda, aby Královéhradecký kraj propagoval pardubické letiště?

Nechci hodnotit historické vazby bývalého vedení Pardubic a Hradce Králové. Myslím, že to současné si docela padlo do noty a vzájemná spolupráce by měla být mnohem výraznější než dříve. I díky evropským dotacím jsme 
k ní v podstatě nuceni.

Autor: Tomáš Dvořák

22.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení