„Stane se tak u příležitosti zítřejšího Dne učitelů,“ konstatovala Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu.

„Práce pedagogů je fyzicky i psychicky náročná a společnost ji dostatečně nedoceňuje. Vyhlašování nejlepších pedagogů, které město oceňuje druhým rokem, má dobré učitele podpořit, povzbudit, dát jim najevo, že město si jejich práce váží. Věříme, že tím přispějeme ke zvýšení prestiže tohoto povolání,“ uvedla vedoucí oddělení komunitních služeb Magistátu města Pardubic Jaroslava Zemánková.

První ocenění město udělilo v loňském roce 43 pedagogům. Stejný počet návrhů se na školském úseku radnice sešel i v letošním roce.

„O tom, který ze zaměstnanců si zaslouží ocenění za přínos pro výchovu a vzdělávání, rozhodují samotná školská zařízení. Na nich záleží, zda a koho na jeho udělení navrhnou. Nyní je v Pardubicích sedmnáct základních škol. Šestnáct z nich nominovalo mezi nejlepší pedagogy svého zástupce,“ prohlásila Nataša Hradní a dodala, že ocenění dnes od šestnácti hodin ve Společenském sále pardubické radnice obdrží také učitelky z mateřských škol a pracovnice Domu dětí a mládeže.