Budou tablety či nebudou? A i kdyby ano, tak v nejbližší době asi těžko.

Na základě dohody členů pardubické „radniční" Koalice pro lepší Pardubice, kterou tvoří strany ANO 2011, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Pardubice, pozastavil primátor Pardubic Martin Charvát nákup tabletů pro zastupitele. Přitom záměr nákupu tabletů pro elektronizaci jednání i jejich technickou specifikaci minulé vedení města odsouhlasilo.

Všechno bude ještě jednou posouzeno

„Jsem jednoznačně pro elektronizaci jednání rady i zastupitelstva, což by znamenalo přestat tisknout statisíce zbytečných stran ročně. Nicméně s kolegy z rady jsme se dohodli, že necháme ještě jednou posoudit minulým vedením odsouhlasenou technickou specifikaci tabletů. A také to, jestli volba tabletů před notebooky nebo ultrabooky je tou správnou," okomentoval svoje rozhodnutí primátor Martin Charvát. Ten proces nákupu pozastavil do doby, než komise vynese svůj verdikt. O populistické gesto se prý ale rozhodně nejedná.

„Nejsem alibista a ani nedělám populistické gesto, jenom chci mít stoprocentní jistotu, že výběr zařízení a požadovaná technická konfigurace jsou oprávněné. Pokud komise dospěje k jinému závěru, jsem připraven předložit radě návrh na zrušení již vysoutěžené veřejné zakázky," vysvětlil své kroky primátor.

Záměrem elektronizace jednání orgánů města a především definovanou technickou specifikací tabletů by se nyní měla zabývat Komise pro strategii.

Jeden je pro, druhý proti nákupu

„Těším se na argumentační souboj kolegů Brendla a Janků, kteří jsou členy komise. Jiří Janků proti nákupu takto specifikovaných tabletů plamenně brojil, zatímco František Brendl je jejich obhájcem," dodal Martin Charvát.
Na základě loňského srpnového usnesení Rady města Pardubic byly tablety vysoutěženy v e-aukci, která prý byla transparentní. Hlavním kritériem pro výběr dodavatele byla cena. Nejnižší a tedy vítězná nabízená cena za celkem 42 tabletů s příslušenstvím činí 876.120 korun.