Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubická galerie má nového ředitele

Pardubice - Petr Pucandl ve funkci nahradil Simonu Vladíkovou. Ta rezignovala po sporech s krajem

4.5.2011 2
SDÍLEJ:

Petr PucandlFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Novým prozatímním ředitelem Východočeské galerie Pardubice (VČG) se stal Petr Pucandl. Do funkce nastoupil po Simoně Vladíkové, která k 30. dubnu rezignovala na svou pozici.

Vladíková dobrovolně odstoupila na protest proti přístupu zřizovatele, neboť galerie v uplynulých dvou letech nezískala od Pardubického kraje žádné peníze na rozšiřování sbírek. Dalším problémem, který se k VČG váže, je plánované sloučení s Východočeským muzeem (VČM) a pardubickým zámkem.

V plánu je i sbírka s tematikou koní

Petr Pucandl byl v minulosti ředitelem Dostihového spolku Pardubice, na pozici ředitele VČG by rád působil především jako manažer a sestavil sbírku koňských obrazů.

„Mám zcela určitě zájem na tom, aby se galerie rozvíjela. V posledním půl roce byla návštěvníkům uzavřena a jsem si jist, že lidem chyběla,“ uvedl prozatímní ředitel VČG Petr Pucandl. „Nejsem rodilý Pardubák, ale žiji tady již sedmadvacet let. Chtěl bych do sbírek galerie přidat věci spojené s koňmi a dostihy, protože to je typický prvek Pardubic. Myslím, že na podzim, v období nejdůležitějšího dostihu, by veřejnost takové kulturní vyžití ocenila,“ dodal Petr Pucandl.

Pucandlovo jméno padlo také jako jméno možného ředitele sloučené galerie, muzea a zámku. Sám Pucandl se k tomu odmítl vyjádřit.
„K tomu nic říct nemohu, teď v květnu by měla zasednout komise, která vydá doporučení, zda instituce sloučit nebo je ponechat samostatné. Vyjadřovat se k tomu budu, až se rozhodnou,“ vysvětlil Pucandl. Zda je podle něho možné sloučení dobrým krokem, rovněž odmítl sdělit.

„Jsem v galerii druhý den a zatím jsem si k tomu nevytvořil stanovisko. Musím si ujasnit všechny náležitosti, ale je zatím opravdu brzy se k tomu vyjadřovat,“ konstatoval Pucandl.

Záměr sloučení vyvolává nevoli

Záměr sloučení galerie s muzeem a možná i se zámkem, v jehož prostorách oba největší kulturní stánky v Pardubickém kraji působí, vyvolává již od počátku mezi jejich zaměstnanci vlnu nevole. Právě bývala ředitelka VČG již dřívě prohlásila, že se slučováním nesouhlasí.

„Jsem jednoznačně proti slučování. Východočeská galerie by měla dále zůstat samostatnou krajskou kulturní institucí, stejně jako Východočeské muzeum. Pardubický region i občané Pardubic si zaslouží samostatnou galerii i muzeum a závazkem volené politiky je zajistit optimální a stabilní podmínky pro profesní práci těchto garantů veřejného kulturního prostředí města i kraje,“ sdělila Vladíková.

Monika Suchá

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení